linuxera
Sıtma Pınar Sok. Zitaş Apt.
No:17/9 34742 Kozyatağı Kadıköy / İstanbul
Tel: 0 (850) 22 LINUX
Tel: 0 (850) 225 46 89
Fax: 0 (216) 361 15 53
bilgi@linuxera.com

linuxera, SEKOM bünyesine katıldı.

linuxera, SEKOM bünyesine katıldı.

2013 yılından beri Lera Özgür Yazılım Çözüm ve Hizmetleri A.Ş. resmi kimliği ile hizmet sağlayan linuxera, 2017 yılı sonu itibariyle SEKOM bünyesine katıldı.

Ortak alanlarda çözüm ve proje üretme olanaklarının artması ile birlikte ana yatırımcısı olan SEKOM İletişim A.Ş. ile birleşme kararı alan linuxera, SEKOM bünyesinde SD-X & Cloud İş Birimi olarak hizmet vermeye başladı. linux ve özgür yazılım tabanlı, kurumsal gereklere uygun, sürdürülebilir BT çözümleri sağlamak amacıyla yola çıkan bir danışmanlık firması olarak kurulmuş olan linuxera, birleşme sonrasında SD-X & Cloud ekibi olarak yine linuxera markası ile yetkinliklerini arttırmaya, varolan linux altyapı ve bulut projelerinin yanı sıra Software Defined Storage, Software Defined Network / Network Function Virtualization alanlarında da hizmet vermeye devam ediyor.


Ekin Meroğlu 2001 yılından bu yana Linux sistemlerinde sistem yönetimi, yazılım geliştirme ve profesyonel hizmetler pozisyonlarında çalışmıştır. Pardus projesinin ilk zamanlarından itibaren katkıcısı olan Meroğlu 2006 yılında proje ekibine katılmış, Pardus 2008 ve Pardus Kurumsal 2 sürümlerinin sürüm yöneticiliği görevlerini, 2010 – 2012 yılları arasında da Pardus’un sözleşmeli projelerini yürütme ve yönetme sorumluluğunu üstlenmiştir. Ekin Meroğlu, Red Hat’in en üst seviye teknik sertifikası olan Red Hat Certified Architect (RHCA) ve Red Hat Certified Datacenter Specialist (RHCDS) ünvanlarına sahip olan Türkiye’deki ikinci kişidir. Meroğlu, bu sertifikaların yanı sıra Red Hat Certified Engineer(RHCE), Red Hat Certified System Administrator on OpenStack, Red Hat Certified Virtualization Administrator (RHCVA) ve RedHat Certified Salesperson (RHCS) sertifikalarına da sahiptir ve linuxera’da kurucu ortak olarak yer almaktadır.