linuxera | SEKOM
Astoria C Blok 1. Kat
34394 Şişli, İstanbul
Tel: +90 212 267 5555
Fax: +90 212 267 4961
info@sekom.com.tr

RED HAT ENTERPRISE LINUX

Görev Kritik Sistemler için Açık Kaynak Platform

Yüzde 99,999 uptime oranıyla Red Hat Enterprise Linux sunucuları, her gün milyonlarca dolarlık ticaretin bel kemiğini oluşturan işlemlere ev sahipliği yapıyor. Büyük donanım üreticilerinin platform desteği ve binlerce ticari ve özel uygulama sayesinde Red Hat Enterprise Linux, kurumsal veri merkezlerinin yeni standardı oldu.

Red Hat Enterprise Linux (RHEL) fiziksel, sanal ve bulut ortamlarının arasındaki çizginin gittikçe silikleştiği IT dünyasında entegre, esnek, güçlü, kararlı ve güvenilir bir altyapı sunmak amacıyla geliştirilmiştir. Geniş kapsamlı güvenlik olanakları, ağ ve sanallaştırma yetenekleri ve çok çekirdekli donanım platformlarındaki üstünlüğü sayesinde, Red Hat Enterprise Linux kurumunuzun yeni nesil IT ihtiyaçlarını karşılamakta size yardımcı olacak.

Red Hat Enterprise Linux ürünü bilinen tüm donanım mimarileriyle uyumluluğu ve 10 yıllık güncelleme ve desteği sayesinde BT departmanınızın uzun soluklu stratejiler oluşturmasına yardımcı olur.

GÖREV KRİTİK SİSTEM

Görev kritik sistemlerinizde hayati olan ve modern bir BT altyapısının sunması gereken pek çok özelliği beraberinde getirir. Bu sayede BT departmanınız yeni ihtiyaçları karşılamaya odaklanırken, siz sistemlerinizin sürekliliği ve kararlığı için daha az endişe edersiniz.

AÇIK STANDARTLAR,
ÖZGÜR ÇÖZÜMLER

Sahip olduğu özellikler sayesinde BT altyapınızı daha verimli çalıştırmanızı sağlarken sunduğunuz servislerin güvenilirliğini arttırır. Açık standartlar ve özgür çözümler sayesinde BT ihtiyaçlarınız arttıkça sistemlerinizi buna göre ölçeklendirebilirsiniz.

GENİŞ SANALLAŞTIRMA OLANAKLARI

RHEL, gelişmiş sanallaştırma olanaklarını bir arada sunmaktadır. RHEL’i isterseniz sanallaştırma ortamanızın temelinde ya da bilinen büyük sanallaştırma ortamlarının üstünde sanal işletim sistemi olarak kullanabilirsiniz.

KOLAY YÖNETİM

Linux çekirdeğine entegre sanallaştırma teknolojisi ve bu ortamı yönetebileceğiniz sistem ve güvenlik araçları ile sanal sunucularınızı kolaylıkla yönetebilirsiniz.

YÖNETİLEBİLİRLİK

Esnek ve sürekli gelişen altyapısı sayesinde uçtan uca çözümlerde sistem karmaşıklığını azaltarak daha yönetilebilir sistemler kurmanıza olanak sağlar.

UÇTAN UCA GÜVENLİK

Güvenlik, tüm platforma entegre ve uçtan uca kesinlik gerektiren bir süreçtir. Güçlü ve işlevsel bir firewall’dan uygulama izolasyonu için geliştirilen güvenli Container’lar gibi pek çok özellik, Red Hat Enterprise Linux’u en çok sertifikalandıran işletim sistemi yapmaktadır.

EN GÜNCEL VE
YENİ DONANIMLAR

RHEL çok sayıdaki donanım üreticisi çözüm ortağı ile birlikte çalışarak en yeni donanım geliştirmelerini en kısa sürede ve en kararlı şekilde kullanımınıza sunar. Bu sayede hata düzeltme ve sürüm güncellemelerini sürekli takip etmekten kurtulursunuz.

ENERJİ DOSTU,
YEŞİL TEKNOLOJİ

Veri darboğazlarını azaltabilir ve uygulamalarınızın performansını yükseltebilirsiniz. Bunları yaparken ayrıca enerji giderlerinizi azaltabilir ve çevreyle dost yeşil bir işletme olmanın gururunu yaşayabilirsiniz.

ZENGİN EKOSİSTEM

Gerçek, sanal ya da bulutta olan sunucularınızın tümünü Red Hat Güvenlik Ekibi tarafından desteklenen yaygın güvenlik araçları ile uygulamalarınızı koruyabilirsiniz.

Bilgi Formu


Teknik Belgeler