linuxera | SEKOM
Astoria C Blok 1. Kat
34394 Şişli, İstanbul
Tel: +90 212 267 5555
Fax: +90 212 267 4961
info@sekom.com.trBiz Kimiz?


HAKKIMIZDA

linuxera, Türkiye’nin ilk ve tek Red Hat Premier Business Partner seviyesinde çözüm ortağı. Dünya’da az sayıda iş ortağının yer aldığı bu seviye; Red Hat firması ile pazarlama ve satış faaliyetleri yürütme, iş geliştirme ve hizmet sunma alanında yoğun bir işbirliği anlamına geliyor.

Red Hat Enterprise Linux üzerinde işletim sistemi ve platform seviyesinde sahip olduğumuz Infrastructure Specialization ünvanının yanı sıra, Türkiye’de ilk ve tek Virtualization Specialization ünvanına da sahibi olarak kurumsal sanallaştırma çözümleri alanındaki yetkinliğimizi de kanıtladık.

linuxera firması olarak, başta Linux işletim sistemleri (RHEL-Red Hat Enterprise Linux) olmak üzere, sanallaştırma (RHEV-Red Hat Enterprise Virtualization) ve bulut bilişim konularında uzmanlık oluşturuyor ve hizmetler sunuyoruz. Bu altyapı üzerinde çalışabilecek her türlü servis, uygulama ve kurumsal yazılım ile ilgili olarak geniş kapsamlı hizmetler sunacak şekilde teknolojik yeterliliğe sahip olmakla birlikte, yerel ve küresel ölçekte bir iş ekosistemi kurmayı hedefliyoruz.

Türkiye pazarında kurumsal müşterilere özellikle Red Hat ürünleri temelinde olmak üzere, yetkin ve deneyimli kadromuz ile müşterilerimizin Özgür Yazılım çözüm ve hizmetleri alanındaki beklentilerini karşılarken, pazarın gerektirdiği hareket kabiliyeti ve kararlılığı sağlıyoruz.

Müşterilerimizin gereksinim ve seçimleri doğrultusunda Özgür Yazılım ürünleri sağlamadan anahtar teslimi proje tasarlama ve uygulama işine uzanan geniş bir yelpazede, hizmet düzeyi anlaşmaları (SLA) ile taahhütte bulunarak hizmet sunuyoruz.YÖNETİM KADROMUZ


Erkan Tekman

Erkan Tekman

CEO / Genel Müdür

Erkan Tekman 30 yıl Unix/Solaris ve 25 yıla varan Linux deneyimine sahiptir. 2011 sonuna kadar Pardus projesi yöneticisi olarak görev yapmış; finans kaynağı geliştirme, iş modeli ve planı oluşturma, dağıtım ve sözleşmeli projeler koordinasyonu, strateji ve iş geliştirme görevlerini üstlenmiştir. Tekman, linuxera kurucu ortağı ve Genel Müdürü’dür.

Ekin Meroğlu

Ekin Meroğlu

CTO

Ekin Meroğlu, Red Hat’in en üst seviye teknik sertifikası olan Red Hat Certified Architect (RHCA) ve Red Hat Certified Datacenter Specialist (RHCDS) ünvanlarına sahip olan Türkiye’deki ikinci kişidir. Meroğlu, bu sertifikaların yanı sıra Red Hat Certified Engineer (RHCE), Red Hat Certified System Administrator on OpenStack, Red Hat Certified Virtualization Administrator (RHCVA) ve RedHat Certified Salesperson (RHCS) sertifikalarına da sahiptir ve linuxera’da kurucu ortak olarak yer almaktadır.KURUMSAL YAPIMIZ

linuxera güçlü ortaklık yapısıyla müşterilerine uçtan uca kusursuz hizmet sağlar.

Sekom İletişim Sistemleri A.Ş. BT pazarında iletişim teknolojilerinin planlanması ve uygulanmasında, kurulduğu 1992 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürüyor.

Çözümlerini ana uzmanlık alanı olan “iletişim” odağı etrafında şekillendiren Sekom, sistem entegratörü olarak asıl uzmanlık alanını koruyup geliştirirken, çözüm sunabilme yeteneklerini müşterilerinin gereksinimleri doğrultusunda sürekli olarak genişletmiştir. Tümleşik Bilgi İşlem (Unified Computing), Veri Merkezi, Servis Kontrol ve Analizi, Kablo-Televizyon ve video teknolojileri çözümleri konularında uzmanlıkları olan Sekom, bilişim ağlarının yakınsama sürecindeki güncel teknolojik gelişmeleri Türkiye koşullarına en hızlı şekilde uyarlayıp, müşterilerine sunmak konusunda öncü rolü üstlenerek farklılık yaratmaktadır.

Sekom Bilişim 500 listesinde yer almanın ötesinde, 6 yıl üstüste Deloitte Technology “Fast 50 Turkey” ödülünü ve Cisco’nun “2011 En Başarılı Servis Sağlayıcı İş Ortağı” ödüllerini de almıştır. Sekom, 65’i aşan uzman çalışanı ile Servis Sağlayıcı ve Kurumsal Pazar’ın özgün ihtiyaçlarını ağ danışmanlığı, proje yönetimi ve işletme desteği unsurları ile birlikte karşılamaktadır. Sekom, 2012 yılında Slovakya kökenli uluslararası sistem entegratörü Soitron a.s. ile ortaklık kurmuş, 2013 yılı başında linuxera’ya ortak olarak işletim sistemi ve platform seviyesinde çözüm ve hizmet sağlamaya başlamıştır.

Soitron a. s., sistem entegratör firma olarak Avrupa’da BT altyapısı, Tümleşik Bilgi İşlem (Unified Computing), Müşteri Etkileşimi (Customer Interaction), İçerik Yönetimi (Content Management), Güvenlik (Security) çözümleri konularında 20 yıldır faaliyet göstermektedir. Tüm bu alanların yanı sıra veri merkezi (data center) ve çağrı merkezi (call-contact center) uygulamalarını da içeren geniş bir yelpazede çözüm ve servisler sunmaktadır.

İş felsefesini sürekli ilerlemek üzerine kuran Soitron, yaratıcı çözümler ve özgün teknolojileri uygulamakta öncü konumdadır. Bu konumuna özgü olarak da Slovakya’da 2010 yılı “En İyi BT Şirketi”, Cisco’nun “2010 En Başarılı Kurumsal Pazar İş Ortağı”, Deloitte Technology “Fast 50″ (2011) sıralamasında “Big 5” ödüllerini aldı. Soitron, 500’den fazla sayıdaki uzman çalışanı ile Slovakya, Çek Cumhuriyeti ve Romanya’yı da içeren coğrafyada faaliyetlerini sürdürmektedir.

Soitron, 2012 yılında Sekom ile ortaklık kurmuştur.