linuxera | SEKOM
Astoria C Blok 1. Kat
34394 Şişli, İstanbul
Tel: +90 212 267 5555
Fax: +90 212 267 4961
info@sekom.com.tr

RED HAT ENTERPRISE VIRTUALIZATION

Sunucu ve masaüstü sanallaştırma için ihtiyacınız olan her şey!

Sanallaştırma sayesinde kaynaklarınızı daha etkin kullanabilir, ek bir yatırım yapmadan daha yüksek performans alabilir ve maliyetlerinizden tasarruf edebilirsiniz. Elbette bu kazanımları sağlarken güvenlikten, kararlılıktan ve mevcut yatırımlarınızdan vazgeçmek istemezseniz.

Bulut bilişimin gerekleri için IT altyapınızı hazırlarken Red Hat Enterprise Virtualization ile mevcut yatırımınızı kullanarak ve herhangi bir üreticiye bağlı kalmaksızın sanallaştırma altyapınızı kurabilirsiniz.

Linuxera, Türkiye’de Red Hat tarafından sanallaştırma çözümleri konusunda Red Hat tarafından sertifikalandırılmış tek çözüm ortağı olup, sanallaştırma ile ilgili her projenizde projelendirme, kurulum ve devreye alma gibi konularda hizmetler vermektedir.

İster sunucu isterse masaüstü sanallaştırma yapıyor olun, Red Hat Enterprise Virtualization kolay kullanılan, kararlı ve güçlü altyapısıyla aradığınız tam çözümü size sunacaktır.

Gerçek Sunucu Performansında Sanallaştırma

Red Hat Enterprise Linux altyapısını kullanan RHEV, gerek Linux gerekse Windows işletim sistemleri için işletmenizin süreklilik ihtiyaçlarına uygun kararlı, kolay öğrenilen ve yüksek performans sağlayan güçlü bir altyapı vadediyor. RHEV  Red Hat Cloud Infrastructere’ın da bir parçası olduğundan, aynı zamanda gelecek bulut bilişim yatırımlarınız için de uygun bir altyapı sunuyor.

Rekor Kıran Performans ve Ölçeklenebilirlik  

Fiziksel sunucularla karşılaştırıldığında RHEV çoğu zaman aynı performanstan daha fazlasını sunmaktadır. Red Hat Enterprise Virtualization sanallaştırma platformları için performans testi yapan SPECvirt_sc2010 testinde rekor kırarak hem en yüksek performansı göstermiş hem de tek bir sunucu üstünde kararlı bir şekilde çalışan sanal makine sıralamasında birinci olmuştur.

Örnek Uygulamalar

  • SAP, Oracle ve Exchange için %95 ile %140 arasında değişen performans artışları!
  • Sanal makine başına 160 sanal işlemci ve 2 TB bellek desteği.
  • Tek bir sunucu üzerinde 850’den fazla sanal makine konsolidasyonu

Kullandığınız Teknolojiyi ve Geleceğinizi Kontrol Edin!

Red Hat Enterprise Sanallaştırma ile kapalı kaynak kodlu çözümlere göre çok daha fazla seçeneğiniz bulunmaktadır. Açık standartları temel alan RHEV, Windows ve Linux ortamlarını ve Oracle, SAP ve SAS gibi uygulamalarınızı sanallaştırma yazılımı üreticilerine bağlı kalmadan kullanmanızı sağlar. Red Hat’in çok sayıdaki donanım ve yazılım ortakları sayesinde bunun gibi binlerce yazılımı istediğiniz donanım üzerinde çalıştırma şansına sahip olabilirsiniz.

Konuyla ilgili IDC’nin raporu için tıklayın!

RHEV ile Tasarruf Edin 

Red Hat Enterprise Virtualization kapalı kaynak kodlu alternatiflerine göre maliyet etkin bir alternatif sunmaktadır. İster x86 dışında UNIX benzeri sistemler kullanıyor olun isterseniz mevcut x86 donanımlarınız üstünde henüz sanallaştırma yapmamış olun; RHEV etkin maliyet politikası sayesinde bütçeden tasarruf etmeniz konusunda size yardımcı olacaktır.

Yatırımın kendini amorti etmesi diğer sanallaştırma alternatiflerine göre çok daha hızlı olduğundan RHEV sayesinde bir sonraki sanallaştırma projenizi daha kısa sürede devreye alabilirsiniz!

Nasıl Tasarruf Ederim?

  • Kapalı kaynaklı alternatiflere göre %50 ile %75 oranında tasarruf edin.
  • Subscription modeli sayesinde yeni sürümlere ücretsiz geçin.
  • Sistemlerinizi konsolide ederek daha az sunucu ile daha fazla iş yapabilirsiniz.
  • Elektrik, soğutma, mekan gibi ek kaynaklardan tasarruf edin.
  • Projelerinizi daha hızlı devreye alarak maliyetlerinizi azaltın.

Yüksek Seviyede Tümleşik Güvenlik!

Red Hat ürünlerini kullandığınız zaman güvenlik sizin için ayrıca maliyet oluşturmaz. sVirt ve SELinux sayesinde hipervizör ve konuk işletim sistemlerindeki olası tehlikeleri çekirdek seviyesinde engelleyebilirsiniz. RHEL 6 ve RHEV Hypervisor’ü Common Criteria EAL 4+ sertifikasına sahiptir.

Red Hat’in endüstri lideri güvenlik ekibi size olası tüm açıkların hızla kapatılması konusunda destek verirken KVM tabanlı güvenlik önlemleri ile sanallaştırma altyapınızı daha önce hiç olmadığı kadar güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz!

Sanal Ortamınızı Kolayca Yönetin!

Veri merkezlerinin giderek daha karmaşık hale geldiği günümüzde Red Hat Enterprise Virtualization, Red Hat Cloud Forms ile birlikte tüm sanallaştırma ortamınızı tek bir noktadan yönetme olanağı sunuyor.

Üstelik CloudForms sayesinde yüzlerce hatta binlerce sanal ve fiziksel makineyi sanki tek bir sunucuymuş gibi yönetebilir ve donanımınızla ilgili en kesin öngörüleri alabilirsiniz.

Bulut’a Hazırlanın

Red Hat Enterprise Virtualization aynı zamanda Red Hat Cloud Infrstructere ürünün de bir parçasıdır. Bu sayede gelecekte mevcut yatırımınızı özel bir buluta çevirebilirsiniz. RHEV bu planlamada size hem geleneksel sanallaştırma yüklerinizi taşımaya devam eden bir altyapı sunarken öte yandan da OpenStack’e geçmeniz için aracı olacaktır.